Ponožky X-Socks TREKKING EXPEDITION SHORT

Kód: 32088.334.017
Výprodej
Neohodnoceno
Značka: X-Socks
590 Kč –50 %
Ponožky X-Socks TREKKING EXPEDITION SHORT
590 Kč –50 % 290 Kč
Skladem (1 ks)
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zpevněné časti, které mají ponožky Trekking Expedition Short na patě a špičce, redukují tření, které může způsobit poranění po dlouhých výletech a hlavně, když je noha vystavena extrémnímu zatížení, například při lezení. Hodně hodolezců a vojáků si vybrali tento model pro jeho nepřekonatelnou kombinaci životnosti a pohodlí.

Anatomicky tvarované chodidlo pro pravou "R" a levou "L" nohu s termoregulačními kanály AirConditioning Channel chrání a podpírá chodidlo i na tvrdých površích. Touto cestou jsou chráněny vysoce namáhané oblasti nohou, jakými jsou pata a palcový kloub. Chodidlo je podepřeno a tlumeno v místech, kde je potřeba nejvíce. Noha tím získá optimální oporu a stabilitu bez ztráty kontaktu s botou kvůli nadbytečnému polstrování.

Další skvělé vlastnosti X-socks ponožek:

Self-Adjusting cuff (pružný náplet): Samo-nastavitelná manžeta se přizpůsobí jakékoliv velikosti lýtka a nedochází tedy k otlačování nohy nebo naopak ke shrnování.

Ochrana holeně: Plní funkci tlumiče nárazů a snižuje výskyt bolestivých otlaků, riziko chronických odřenin kůže a modřin.

AirConditioning Channel: Větrací systém ponožek začínající v oblasti klenby, kde noha většinou nedoléhá na botu. Díky tomu vzniká prostor který je při chůzi stlačován. Díky kanálkům v tkanině se může při každém kroku vytlačit teplý vzduch a nasát čerstvý a to jen díky prostoru pod klenbou a vyvedenými kanálky až k manžetě ponožky.

Ochrana lýtka: Plní funkci polstrování a snižuje napětí ve svalech, aniž by docházelo k omezování pohybu.

X-Cross Bandage: Tlumí a stabilizuje choulostivou oblast kotníku, aniž by docházelo k omezování jejich pohybu.

Achilles Tendon Protector (ochrana Achillovy šlachy): Snižuje výskyt bolestivých otlaků, riziko odřenin kůže a modřin.

AirFlow AnklePads: Pohodlí a ochrana kotníku, udržuje ochrannou vzdálenost od boty a zajišťuje nepřetržitou cirkulace vzduchu. Pokud se noha zraní při pádu, je to obvykle kotník, který utrží nejvíce škod. Bohužel je to tím, že trčí z nohy a když upadneme, tak jej obvykle nic nechrání. Tato tkanina plní funkci polstrování na vnitřní straně kotníku a podporuje proudění vzduchu.

Ochrana paty: Účinně snižuje tření a minimalizuje riziko vzniku puchýřů.

Instep Protector (ochrana nártu): Chránič nártu polstruje a působí jako tlumič, významně snižuje výskyt bolestivých tlakových bodů, modřiny a puchýřů.

AirCool Stripes: Anatomicky tvarované kanálky z antibakteriálního materiálu, které zaručují přívod svěžího vzduchu a odvod tepla a potu z oblasti podrážky.

Traverse AirFlow Channel System: Reguluje teplotu chodidla nohy a odvádí vlhkost a přehřátý vzduch do termoregulačních kanálků AirConditioning Channel.

Toe Protector (ochrana prstů): Asymetrická ochrana prstů z materiálu Robur absorbuje tlak a dokonale obejme obrys asymetrické špice.

ToeTip Protector (ochrana špiček prstů): Někdy ty nejmenší věci mohou mít největší dopad. Boty mohou sedět skvěle v obchodě, že budete divit, ale jestli ten pocit vydrží i po několika hodinách nošení? Každý zná, nepříjemný pocit, když prst neustále naráží do obuvi. Po chvíli budete mít bolestivé konce. Šance na tento problém vyskytující se při sportování je poměrně vysoká, protože neustálý pohyb může způsobit že se noha v botě posune vpřed. Aby se zmírnil tento tlak na nohu je ToeTip Protector vyroben z Roburu, který polstruje a chrání prsty a obzvláště jejich citlivé konce.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ponožky pánské
Barva: černá
Určení: unisex
Materiál X-Socks: 35% Merinowool 23% Nylon 20% Robur™ 11% Silk 11% Elastane
Roční období: celoročně
Tabulky velikostí: X-Socks
Vhodné pro: turistiku a outdoor, běžné užití, zimní sporty, treking
Vrstvy: základní vrstva

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka X-Socks je součástí technologicky vyspělé firmy X-Technology Swiss. X-Socks je jedničkou ve výrobě funkčních ponožek. Revoluční vlákno Xitanit™, které X-Socks používá při výrobě nejvyspělejších funkčních ponožek na současném trhu dovede odrážet teplo a tím zajišťuje recirkulaci tepla, výsledkem jsou suché a zahřáté nohy i při velmi nízkých venkovních teplotách. Optimální termoregulaci zajišťují také další vysoce technická vlákna a systémy vzduchových kanálů. K vysokému komfortu při použití ponožek X-Socks  také přispívají různé odlehčovací a zesilující zóny, zabraňující otlakům v namáhaných místech i při dlouhodobém náročném použití. Ponožky jsou určeny dle specifikace podle určení pro konkrétní sporty – běh, cyklistika, lyžování, snowboarding, golf nebo motocyklové sporty.