Proč používat kompresní oblečení?

Kompresní oblečení se v poslední době těší velké oblibě. Důvodů je k tomu celá řada. Mužská část populace především oceňuje, že se při jeho nošení zlepšuje svalová výkonnost, ženám zase kompresní prádlo pomáhá při tvarování postavy, hubnutí a odstraňování celulitidy.

Komprese pomáhá při hubnutí

Asi každý někdy viděl stahovací zdravotní punčochy. Nosí je často starší lidé, kteří mají problémy s křečovými žílami a otoky nohou. Jak už z názvu vyplývá, takové punčochy stahují končetiny, čímž dochází k většímu prokysličení. Na stejném principu funguje i kompresní oblečení. To správnou a vyváženou kompresí tlačí na určitou část těla, což má za následek povzbuzení činnosti krevního oběhu, díky čemuž se do namáhaných svalů dostává více kyslíku. Kompresní prádlo tak ocení ti, kteří mají velmi sedavé zaměstnání nebo ve větší míře trpí na otoky nohou a křečové žíly. Především je však kompresní oblečení určeno pro sport. Při silnějším obepnutí totiž nedochází jen k většímu prokysličení a tím zlepšení svalové výkonnosti, ale rychleji se odbourává kyselina mléčné a toxiny, což napomáhá k rychlejší regeneraci. Proto se kompresní prádlo stává běžnou součástí výbavy profesionálních ale i rekreačních sportovců. Stále více je oblíbené i u žen, neboť pomáhá při hubnutí a formování postavy (podporuje totiž odvod tuků z problémových partií). Vliv má komprese i na zpevňování pokožky a její vyhlazování. A pozor ještě jedna radostná zpráva pro dámy – u kompresního prádla jsou potvrzeny anticelulitidní účinky!
 
38043_a39287_a_110064_a

Velký výběr – kompresní podkolenky i šortky

Výhod kompresního prádla je celá řada, ale ještě je potřeba zmínit jednu důležitou věc. Vždy si pečlivě rozmyslete, jak velkou míru komprese budete potřebovat. Je logické, že je potřeba jiné kompresní oblečení na aktivní sport a jiné pro klidnou činnost nebo regeneraci.
V našem e-shopu vám nabízíme široký sortiment kompresního oblečení – kompresní kalhoty, kompresní návleky, kompresní šortky, kompresní trika a kompresní legíny. Samozřejmě máme také kompresní prádlo, které zahrnuje kompresní podkolenky, kompresní ponožky a kompresní podprsenky. Navíc si můžete koupit i výhodné sady kompresního oblečení. 
Najdete u nás kompresní oblečení od několika výrobců, přičemž nejhojněji je zastoupena dánská sportovní značka Newline, která byla založena již před více než 30 lety. Především bychom vás chtěli upozornit na , které nedávno vyhrály v testu běžeckého časopisu běhej.com. V závěrečném testu zhodnocení je o těchto kompresních šortkách uvedeno: „Vítězný model Newline má vše, co by kraťasy měly mít. Perfektní střih, dobrou funkčnost a skvělý design. Díky střední kompresi nabízí vysoký komfort při běhu. Tkaničku v pase ani nepoužijete, při běhu se na těle kalhoty nepohnou. Jde o ideální elasťáky pro trénink i dlouhý závod. S pouhými 88 gramy jsou s přehledem nejlehčím modelem v testu.“
Tyto kraťasy vám nabízíme v provedení unisex ve velikostech S až 2XL za velmi výhodnou cenu 1 050 Kč. 
 
38025_a38025_b