Zimní bikování

Otestovali jsme zimní cyklistické oblečení a termoprádlo při zimní vyjížďce v teplotách  -2°C až - 8°C.Jako první vrstvu jsme oblékli funkční triko SENSOR THERMOCOOL,  jako další vrstvu rolák MOIRA ULTRALIGHT NEW.

  

Spodky jsme nebrali, předpokládali jsme, že čapáky KALAS ISOWIND 07 jsou dost teplé. Pouze jsme použili funkční trenýrky SENSOR DOUBLE FACE.

  

Zimní bunda KALAS AMBITION X posloužila jako třetí vrstva. Ochranu rukou jsme zvolili zimní membranové rukavice ROGELLI VALDEZ. Ponožky MOOSE NORDKAPP. Na hlavu jsme nasadili lyžařskou kuklu CANARD SCHUMI.

 

Funkční triko SENSOR THERMOCOOL je dobře anatomicky propracované, perfektně se přizpůsobí tělu, což je u první vrstvy termoprádla velmi důležité, jednak aby co nejvíce kopírovalo pokožku a odsávalo pot na všech místech, jednak aby nikde nevznikaly faldy a nepříjemně netlačily. Odvod potu je u tohoto trika velmi dobrý. Díky dutému vláknu Thermolite® má excelentní termoregulační schopnosti a velmi dobře předává vlhkost do další vrstvy. Tou byl v našem případě rolák MOIRA ULTRALIGHT NEW. Tento rolák je vyroben ze speciálního patentovaného vlákna MOIRA TG 900® ze 100% Polypropylenu. Pletenina umožňuje rychlý odvod vlhkosti a zároveň svojí otevřenou vazbou udržuje velké množství vzduchu, který pomáhá při tepelné rovnováze těla. Rolák MOIRA ULTRALIGHT NEW působí jako taková izolační vrstva.
Cyklistické kalhoty KALAS ISOWIND 07 s kšandama jsou vyrobeny ze zatepleného materiálu ROUBAIX a na předním díle opatřeny membránou ISOWIND. Kalhoty dobře padnou,  jsou velmi příjemné na tělo a hřejí. Nebylo třeba ani použít spodky, membrána zamezila profouknutí. Tepelný komfort byl dostačující. Stejně fungovala i membránová bunda KALAS AMBITION X. Dobře vypasovaná, lehká, zevnitř lehce zateplená. Použitý materiál Wind&Water Bell je vyspělá třívrstvá membrána, větru a vodě odolná a dobře prodyšná směrem ven od těla. U bundy lze odepnout rukávy a používat ji jako vestu, ale to je spíš jarní, nebo podzimní záležitost.
Ponožky MOOSE NORKAPP jsou výrobcem deklarovány jako zimní cyklistické ponožky. Na noze jsou příjemné a hřejivé, nicméně nestačily zabezpečit požadovaný teplotní komfort, ale to bylo způsobeno nevhodným výběrem bot. Zvolili jsme kvůli bezpečnosti normální obuv před cyklistickou a vyměnili nášlapné SPD pedály za normální. Věřím, že v zimních tretrách by ponožky MOOSE NORKAPP fungovaly skvěle. Lyžařská kukla CANARD SCHUMI skvěle chránila líce a bradu, šla natáhnout i přes pusu. Kukla má ploché švy a pod helmou nikde netlačila.

Výše popsaná sestava funkčního oblečení fungovala velmi dobře, chránila proti mrazivému větru, dobře odváděla pot od těla a vytvářela dobré tepelné klima. Díky funkčnímu prádlu a zimnímu cyklistickému membránovému oblečení jsme si skvěle zabikovali i v mrazivém počasí, aniž bysme utrpěli újmu na zdraví.

Typ: zimní membránovou bundu a membránové kalhoty lze zakoupit ve výhodném setu:

Výhodná sada KALAS AMBITION kde kalhoty jsou vybaveny cyklistickým sedlem.
Výhodná sada KALAS PODZIM kde kalhoty jsou vybaveny cyklistickým sedlem.
Výhodná sada KALAS AMBITION II kde kalhoty jsou bez cyklistického sedla, možnost využití pro zimní sporty.

Publikováno: 6.12.2010