WOOL HEAVY - nová řada termoprádla

WOOL HEAVY je nová řada termoprádla, které je určené do chladnějšícho počasí, napovídá tomu materiálové složení: 30 % vlna, 66 % viskoza, 4 % elastan 290g/m². Výrobky obsahují 30 % ovčí vlny.

Ovčí vlna má schopnost absorbovat a zadržovat velké množství vlhkosti, kterou  vstřebává  ze svého okolí, tedy dokonale absorbuje i lidský pot. Až třetinový obsah vlhkosti ve výrobku nepůsobí na dotek dojmem vlhka. Vysoká hygroskopičnost vlny ovlivňuje i tepelné vlastnosti výrobků z ní – absorbovaná vlhkost není odváděna intenzivně, spotřebovává tedy méně tepla z okolí, a chrání tak proti chladu. Pórovitá struktura, šupinatost a kadeřavost vlněného vlákna má schopnost zadržovat v sobě a okolo sebe vrstvy vzduchu a tím udržovat stálou teplotu. Během používání výrobků se množství vzduchu, obsaženého ve vláknech nemění, a proto díky pružnosti vlákna nepodléhají trvalým deformacím. Tim je zaručena dobrá tepelná izolace a tepelné vlastnosti výrobků. Další izolační vrstva vzduchu je vytvořena tím, že výrobky z vlněných vláken díky své pružnosti nepřiléhají těsně k pokožce celým svým povrchem.

Výbornou vlastností výrobků z vlny také je to, že vydrží dlouhou dobu bez zápachu. Zápach způsobují bakterie, které se množí v klasickém spodním prádle ze syntetiky. Vlněné vlákno tvoří z 90 % protein Keratin, který není vhodný k množení bakterií a virů, omezuje jejich množení i rozklad, a tak oblečení ani při dlouhodobém nošení nezapáchá. V řadě WOOL HEAVY si můžete zakoupit trika, roláky i spodky. V nabídce všechny velikosti i různé barvy. Publikováno: 26.8.2014