Prádlo CANARD ACTION

Funkční prádlo CANARD ACTION

Ploché švy již bereme na spodním prádle jako samozřejmost. Ovšem ve spodním prádle pro sportovní a outdoorové aktivity je posledním trendem bezesporu bezešvé tkaní spojené s aplikací materiálově i funkčně rozdílných zón a střihových dílů. Bohužel je jen málo výrobců, kteří pro tuto technologii tkaní na kruhových pletacích strojích mají zázemí a zvládají ji. Jednou z mála českých firem, která takové spodní prádlo nabízí, je i firma Canard.


Canard Action – je název zcela nového kompletu spodního prádla zahrnuje triko s dlouhým rukávem a dlouhé spodky (lze koupit i jednotlivě). Podle výrobce je Action novou řadou prádla určenou především pro snowboarding a sjezdové lyžování , ovšem nic nebrání použití v horolezectví nebo při pohybu na jakýchkoliv lyžích. Prádlo je vyrobeno ze směsi materiálů 35% polypropylen, 60% polyamid a 5% Lycra. Příjemnou elasticitu zajišťuje prádlu příměs Lycry. Díky této elastičnosti a také vhodné volbě velikosti uživatelem, pak prádlo dokonale přilne na tělo a napomáhá odvodu potu.

Tkanina je na omak příjemná, poddajná a hebká. Příjemnému kontaktu s pokožkou také napomáhá právě ona absence švů. Jestliže již někdo komplet Canard Action viděl, určitě namítne, že tam švy přece jsou! Tak jak to tedy je? Je dáno technologií, že bezešvé prádlo zatím není ještě zcela bezešvé. Moderní bezešvé tkaní spočívá v tom, že rukávy , nohavice a trup těla jsou sice tkány „po obvodu“ a jsou tedy bezešvé, ale ke spojení těchto částí do jediného celku je potřeba několika švů, samozřejmě plochých. Bez nich to zatím nejde. Prádlo je funkčně a střihově vkusně řešeno.Na spodkách a triku nalezneme mnoho rozdílně tkaných i strukturovaných zón. Každá oblast je tak zpracována rozdílně podle požadavků na pružnost, odvětrání, zateplení apod., ale i barevně. Toto funkční prádlo zbytečně nedrží vlhkost, nelepí se na tělo. Pletenina je značně odolná vůči zatrhávání oděvu. Fandíte-li technologickým novinkám a pokroku, pak může být i pro vás Canard Action tím pravým prádlem pro vaše zimní aktivity

Publikováno: 21.11.2010