Ošetření oděvů, bot, spacáků a stanů

Ošetření vhodné pro vodoodpudivé / prodyšné oděvy

Při výrobě vodoodpudivých / prodyšných oděvů a vybavení se na povrch nanáší trvale voděodolná vrstva (DWR). Vrstva DWR zajišťuje srážení vody do kapek. Tento efekt maximalizuje prodyšnost při minimální kondenzaci. Přesto DRW nevydrží navždy. Pro obnovení a vylepšení funkčnosti oděvů a vybavení vyperte oblečení v Nikwax Tech Wash a v případě potřeby aplikujte impregnaci Nikwax TX. Direct. Ideální na oděvy z Gore-Tex®, SympaTex®, Entrant®, Ultrex®, TriplePoint®.

Ošetření vhodné pro fleece a oděvy se syntetickou podšívkou

I když synteticky podšité oděvy nebo fleece nasákají málo vody, umí jí uložit velké množství přímo  mezi vlákna materiálu. Tím je velmi redukován izolační a tepelný efekt. Při ošetření a správné péči výrobky Nikwax Polar Proof můžete výrazně zlepšit izolační vlastnosti Vašich oděvů a to především za deštivého počasí. Vaše oblečení a vybavení zůstane v suchu a teple. Nikwax nemění vzhled ani prodyšnost oděvů a přináší Vám příjemný pocit při nošení oděvů. Ideální na PolarTec®, Synchilla®, Chinella®, Thinsulate®, LiteLoft®, Primaloft®, Polarguard/ PolarguardHV® a Hollofill®.

Ošetření vhodné pro péřové oděvy

Peří je přírodní materiál s nepřekonatelnými vlastnostmi poměru tepla a váhy. Je stlačitelné, pružné a pokud je dobře ošetřováno, má velmi dlouhou životnost. Velkou nevýhodou je, že vlhké peří ztrácí vzdušnost a své izolační schopnosti. Pro optimalizaci funkčnosti Vašich péřových oděvů je nezbytné: 1) čistit péřové oděvy pravidelně pomocí Nikwax Down Wash  2) ošetřovat výrobky za pomoci Nikwax Down Proof. Pro praní péřových oděvů v automatické pračce používejte vždy pračku s předním plněním. Vrchní plnění by je mohlo poškodit.

Ošetření vhodné pro bavlněné oděvy

Bavlněné oděvy mohou absorbovat velké množství vody. Mohou být nebezpečné, protože mokré ztrácejí zcela své izolační vlastnosti. Přísloví mnoha lidí provozujících extrémní sporty je, že "bavlna může zabíjet", protože vědí, že mokrá bavlna může způsobit hypotermii (podchlazení). Nikwax Cotton Proof může zajistit nepromokavost bavlny, a tak umožnit její bezpečné použití i v outdoorových sportech.

Ošetření vhodné pro spací pytle

Nikwax čistící prostředky Nikwax Tech Wash & Down Wash čistí, aniž by zhoršovaly vodoodpudivost a zároveň napomáhají zlepšovat prodyšnost spacích pytlů. Nikwax impregnační prostředky jsou na bázi prodyšných, vodoodpudivých elastomerů TX.10i, které obalí všechna vlákna povrchového materiálu a náplně. Pokud jsou spací pytle ošetřeny Nikwax, nebudou tak rychle vlhnout a zůstanou dlouho suché.

Ošetření vhodné pro horolezecká lana

Nikwax Rope Proof výrazně zabraňuje nasákání horolezeckého lana vodou (dynamicky a staticky). Ošetření pomáhá zachovat přirozené vlastnosti lana a minimalizovat těžknutí za špatných povětrnostních podmínek.

Ošetření vhodné pro syntetické stany a markýzy

Stan namočte do čisté vody, nečistoty vyčistěte pomocí houbičky a Nikwax Tech Wash až do úplného odstranění všech skvrn. Impregnujte a chraňte před slunečním zářením použitím Nikwax UV Proof.

Ošetření vhodné pro bavlněné stany a markýzy

Stan namočte do čisté vody, pomocí houbičky a Nikwax Tech Wash vyčistěte a odstraňte veškeré skvrny. Impregnujte zředěným Cotton Proof.

Ošetření vhodné pro batohy a krosny

Vyčistěte pomocí houbičky a Nikwax Tech Wash, odstraňte veškeré skvrny. Aplikujte impregnaci Nikwax Tent & Gear SolarProof přímo na vlhký materiál.

Publikováno: 19.2.2019