Nově nabízíme sportovní oblečení značky Craft

Švédská firma Craft je v odvětví sportovního oblečení pojmem. Byla založena již v roce 1977 a jako první začala propagovat princip vrstvení tří na sebe navazujících funkčních vrstev oblečení. Oblečení značky Craft tak skvěle odvede pot od pokožky a zajistí komfort i při náročném sportovním výkonu a nepříznivém počasí.  
Výborné vlastnosti sportovního oblečení značky Craft oceňují amatéři i špičkoví profesionální sportovci. Obléká jej například běžec na lyžích Lukáš Bauer, horolezec Radek Jaroš, lyžař Ondřej Bank či cyklistka Tereza Huříková.
 


Jak správně kombinovat sportovní oblečení Craft? Dámské triko Craft ACTIVE dlouhý rukáv

Jak už bylo zmíněno, firma Craft začala jako první propagovat sytém tří vrstev. Pro co nejlepší komfort při sportování je však dobré dodržet několik zásad:

První vrstva označovaná jako termoprádlo by měla mít přiléhavý střih, aby byla v kontaktu s pokožkou a odváděla pot do horních vrstev a vytvářela tepelný komfort. Slušivým a zároveň velmi praktickým termoprádlem je například dámské triko Craft ACTIVE s dlouhým rukávem
 Pánská mikina CRAFT SHIFT FREE


Na první vrstvu navazuje druhá vrstva, jejímž úkolem je tepelná izolace. Sportovní oblečení druhé vrstvy tak držuje tělo v teple a zároveň přejímá vlhkost a přebytečné teplo z první vrstvy. Druhá vrstva by měla být trochu volnější než první, protože musí být dobře prodyšná, aby nebránila odpařování potu, který by se v ní jinak hromadil a studil. Dobrou volbou pro oblečení druhé vrstvy je například pánská mikina Craft SHIFT FREE. Poslední třetí vrstva slouží jako ochrana mezi Vámi a okolním prostředím. Sportovní oblečení třetí vrstvy je tak vodě a větru odolné a ideálně také oděru. Nesmí propustit vítr, který by Vás mohl nepříjemně ochladit, ale zároveň musí být prodyšné a pustit ven pot, který z Vaší pokožky odvádějí předchozí vrstvy. Podobně jako u druhé vrstvy je dobré zvolit volnější střih. Proti okolním vlivům odolná ale zároveň prodyšná je v naší nabídce například dámská běžecká bunda Craft PXC LIGHT SOFTSHEL.

 

Publikováno: 13.11.2013