Funkční prádlo pro horké letní dny.

Pro horké letní dny je vhodné volit funkční prádlo o nízké gramáži a správné skladbě materiálu. Nejvhodnější materiál je 100% tní CoolMax. Tento materiál je speciální čtyřlaločné vlákno z polyesteru. Díky čtyřkomorovému průřezu velmi rychle odvádí pot od pokožky a odpařuje ho. Samotné vlákno je nenasákavé, tudíž velmi rychle schne.  CoolMax udrží tělo v suchu a pohodě i při největším horku a napomáhá tak ke zvyšování výkonnosti při sportu, šetří energii sportovce. Pro dosažení antibakteriálních účinků obsahuje většinou vlákno ionty stříbra, které hubí bakterie a plísně.

Výrobky z CoolMaxu jsou většinou označeny oficiálním logem tohoto materiálu.

  

Vhodné výrobky z materiálu CoolMax najdete zde.

Další vhodný materiál používaný na letní funkční prádlo je Polypropylen v různých modifikacích vlákna. Dobře propracované vlákno mají výrobky od firmy Moira. Vlákno TG 900® 100% Polypropylen je poté co opustí tvarovací hubici zchlazováno, kadeřeno do tvaru podobného bavlně, aby pak bylo v šesticentimetrových kouscích volně spředeno do výsledné příze. Proces zdánlivě jednoduchý a rychlý je vysoce technicky náročnou a zdlouhavou operací. To už je vlákno barevné a ošetřené technologií Sanitized, která ochraňuje prostory mezi spředenými vlákny před napadením plísněmi a bakteriemi. Barva i Sanitized jsou do vlákna přidávány už v základní hmotě a zůstávají v něm po celou jeho životnost.

Vhodná řada letního funkčního oblečení od Moiry je TROPIKO. nebo ULTRALIGHT NEW.

Velmi kvalitní termoprádlo pro teplé letní dny vyrábí také česká firma Nanospol pod názvem řady NanoBodix Comfort.
NanoBodix Comfort je řada termoprádla z Polypropylenu o nízké gramáži a lamelovém průřezu tkaniny. Velmi dobře odvádí pot a rychle ho odpařuje.

Publikováno: 31.7.2012