Cvičení a fintess vybavení

sportovní oblečení new-alpine

Velká většina z nás bere fitness jako silový trénink prováděný ve fitness centrech. Doopravdy tomu ale tak není a pojmem fitness charakterizujeme nejvíce životní styl, sportovní aktivity nebo systém cvičení, který vede ke zlepšení fyzické výkonnosti, zdravotního stavu, k tvarování postavy, zlepšení držení těla nebo také třeba k snížení nadváhy. V poslední době je fitness jednou z nejoblíbenějších pohybových aktivit. Lidé cvičící fitness ve většině případů uvádějí jako hlavní důvod možnost změny vzhledu své postavy, zlepšení zdravotního stavu nebo zlepšení psychické pohody.

Domácí fitness můžeme provádět na domácích cvičících strojích, mezi které nejčastěji patří vibromasážní stroj, eliptical, rotoped, běžecký pás, stepper, veslovací trenažér, cyklotrenažér nebo posilovací věže a lavice. Pro domácí cvičení si můžeme vybrat také malou trampolínu, gymnastický míč, stimulátor svalů nebo například činky.

Vibromasážní stroj - funguje na principu vibrací, které způsobují reflexivní stahování svalů, čímž dochází k jejich intenzivnímu procvičování. Stačí 5 min stoje s mírně pokrčenými koleny a výsledky se okamžitě dostavují. Procvičovat lze celé tělo.

Eliptical – je nejlepší variantou pro osoby bez zdravotních či pohybových omezení. Dochází k pohybu celého těla a tím komplexnějšímu zatížení většiny svalových partií.

Rotoped – je vhodný pro osoby, které s tréningem začínají, nejsou zdatní nebo patří mezi nepravidelné sportovce.

Běžecký pás – mezi nejoblíbenější aktivity se řadí běh a chůze. Cvičení na běžeckém pásu má pozitivní vliv na krevní tlak, krevní oběh, zvyšuje vitální kapacitu plic, spaluje tuky, zdokonaluje pohybovou motoriku celého těla a posiluje všechny partie těla.

Stepper - je vždy třeba vybírat podle toho kdo a jak na něm má šlapat. Díky minimálnímu zatížení kloubů jsou steppery jednou z nejoblíbenějších domácích sportovních aktivit. Má také pozitivní vliv na krevní tlak, snižuje klidový tep, optimálně zatěžuje srdce a zvyšuje vitální kapacitu plic.

Veslovací a cyklistický trenažér – je určen pro zdokonalování fyzické vytrvalosti a také pro spalování tuků a zlepšení psychické rovnováhy člověka.

Trampolína – jejich rozměry jsou velice rozmanité. Trampolíny se využívají jak pro venkovní tak i pro domácí cvičení. Nejčastěji jsou vyhledávané zákazníky trampolíny malé s držadlem a digitálním měřičem.

Gymnastický balón - perfektní pomocník pro zpevnění těla nebo jen pro relaxaci po náročném dni. Procvičíte celé tělo a perfektně se uvolníte.

Při cvičení je neodmyslitelné pamatovat i na vhodné fitness vybavení a zejména oblečení. Pro cvičení na fitness strojích je nejvhodnější volit sportovní oblečení, které nikde neškrtí, nekrčí se a je příjemné a pohodlné. Pro fitness jsou i vhodné zeštíhlující kalhoty a kalhoty kompresní. Podporují spalování tuků, boj s celulitidou, jsou velice pohodlné a doporučované i pro léčebné účely. Kompresní prádlo doporučují také odborníci z pořadu Jste to co jíte!

Publikováno: 27.9.2012