Craft WARM

Podzimní test funkčního trika Craft WARM

Řada funkčního oblečení Warm je vysoce funkční, lehká první vrstva navržená pro intenzivní aktivity ve studených zimních dnech. Trojrozměrně pletená konstrukce s dutými vlákny a cíleně umístěnými funkčními panely udržuje pokožku suchou a zahřátou přesně tak, jak je třeba. Integrované funkční panely sou v oblečení integrovány beze švů a odpovídají rozdílným fyziologickým vlastnostem jednotlivých částí těla.

Triko je vyrobeno z pleteniny složené z 61% Polyamidu, 35% Polyesteru a 4% Elastanu, gramáž se dle funkčních panelů pohybuje: 170 - 190 g/m2.

Triko je velmi příjemné na tělo, nikde netlačí ani nebrání v pohybu. Má zvýšený stojáček ke krku, pěkně přiléhá, nijak neobtěžuje. Rukávy jsou zakončené širší manžetou, která dobře přiléhá ale netlačí, nesvírá. Délka trika je více než dostatečná. Švů je na triku minimum, jsou ploché a nikde netlačí.

Tričko jsme testovali při jízdě na horském kole na 160 km trase, kde se střídaly různé intenzity pohybu a teploty se pohybovaly od +4°C do +12°C. Triko velmi dobře odvádělo pot od pokožky i při maximálním pocení a předávalo ho do dalších vrstev  ( mikina Craft Facile HZ, bunda GORE Alp-X 2.0 GT AS ) i když bylo na zádech navíc zatíženo batohem. Po dobu klidu v teplé místnosti (asi hodinová zastávka na oběd v restauraci) stačilo triko uschnout úplně. Po celou dobu testu triko udržovalo příjemné tepelné mikroklima.Triko hodnotíme velmi dobře, výborně odvádí vlhkost od pokožky, rychle dokáže uschnout, je příjemné na dotek, Bodymapping - skvěle propracované funkční panely, propracovaný střih. Cena je trošku vyšší, ale odpovídá kvalitě značky a výkonu.

Triko můžeme s čistým svědomím doporučit cyklistům, běžcům, lyžařům běžkovým i sjezdovým, turistům, ale také může být dobře využitelné pro různé venkovní a pracovní aktivity v chladném počasí.

Publikováno: 1.11.2016