Chodíte běhat se psem? I on potřebuje funkční oblečení!

Náš partnerský eshop světchovatelů.cz připravil "sportovní" aktualitu pro Vás, co sportujete nebo se věnujete outdoorovým aktivitám se  svými čtyřnohými přáteli.

Dopřejte svému mazlíčkovi stejné pohodlí při běhání jako sobě. Tak jako i Vy si pořizujete kvalitní obuv a sportovní oblečení, tak i psi si zaslouží být v chladnějším počasí v suchu a teple.

Módní "výstřelek"?

V současné době je velká většina psů chována v bytech a domácnostech, jejich organismus je choulostivější a nejsou zvyklý vystavování extrémním teplotám. Celý rok se vyskytují v přibližně stejné pokojové teplotě a proto, když nastane zima, jsou především menší plemena náchylná na nemoci a prochladnutí. Z tohoto důvodu je praktické oblékat psy do oblečků pro psy.
Nejde jen o módní výstřelek, jak si mnoho chovatelů myslí, ale jedná se o vysoce funkční doplněk pro psy, který jej chrání a udržuje v suchu a pohodlí. Při správně zvoleném oblečku pro psy bude spokojený nejen Váš mazlíček, ale také Vy!

Velikost a výběr oblečku pro pejsky

Velikost oblečku pro pejsky se měří od kohoutku ke kořeni ocásku. Poslední dobou jsou i veterináři velkými zastánci oblečků pro psy a doporučují chovatelům, aby do nich své psy oblékali. Když si vezmeme například takového naháče, představte si ten teplotní šok, který tento malý pes zažívá, když je celoročně chovaný v bytě a v zimě s ním vyjdete na procházku. Je třeba si však uvědomit, že oblékání našich mazlíčků je potřeba přizpůsobit počasí. Pokud psa oblečeme v teplém počasí do huňatého svetříku, můžeme mu tím naopak velmi ublížit. Modely oblečků pro psy jsou dnes k dostání v mnoha variantách. V prodeji jsou botičky pro psy, mikiny, pláštěnky, kožíšky pro psy, reflexní vesty, svetříky, ale i bundy, kombinézy a další funkční nebo doplňkové módní oblečky pro psy.
Při pořizování vhodného oblečku pro psa musíme brát ohled na materiál, z jakého je obleček vyroben. Správně zvolený obleček pro psa by měl zajistit Vašemu miláčkovi pohodlné nošení a měl by se snadno udržovat. Při výrobě oblečků pro psy z naší produkce téměř vůbec nepoužíváme šusťák, protože při pohybu svým šustěním pejska znervózňuje a tak ho psi neradi nosí. Poměrně hodně je používaný materiál tzv. fleece, který je hřejivý s oboustranným vlasem a má nízkou gramáž, dále pak imitace kůže, jeansové látky, kombinované psí oblečky s koženými límci, manšestr nebo třeba nylon, který se používá při výrobě vestiček. Pro botičky pro psy je pak velmi kvalitní neoprén. Takové neoprénové boty slouží jako preventivní ochrana psích tlapek. Psí polštářky na tlapkách bývají nejčastěji poraněny v zimě při solení silnic, za mrazu či na ostrém povrchu.

Pro funkční oblečky pro psy je také nezbytné, aby „dýchaly“. V tomto ohledu se při výrobě nejvíce osvědčilo duté vlákno používané k výplni vest. Dutá vlákna mají mnoho dalších výhod – nevytváří elektrostatické náboje, odpuzují vlhkost a mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Modely oblečků pro psy by měly být z pohledu chovatelů především funkční a praktické, až na druhé místo je kladena designová stránka oblečků. Vybavte svého pejska vhodným oblečkem a vydejte se běhat společně do jakéhokoliv počasí!

O světěchovatelů.cz

Světchovatelů.cz je eshop nabízející chovatelské potřeby a to v nebývalé šíři sortimentu a výběru, který najdete málokde. Samozřejmostí nabídky jsou nejen potřeby pro psy, ale také potřeby pro kočky, ptactvo, hlodavce, veškeré potřeby pro akvaritisku, teraristiku i například vše pro chov fretek.
Pokud tedy hledáte cokoliv pro svého domácího mazlíčka, neváhejte. na světěchovatelů najdete vše - granule pro psy, škrabadla pro kočky i klec pro křečka.

Publikováno: 31.10.2012