Bunda SENSOR ULTIMATE

Softshellová bunda SENSOR ULTIMATE má nejen skvělý design, který byl oceněný na výstavě BIKE BRNO, ale i skvělé funkční vlastnosti. Bundu jsme vyzkoušeli při sportovní jízdě na kole, při teplotě - 1 °C - + 10 °C.

  

Bunda je skvěle střihově provedena, krejčí zřejmě oměřil sedícího bikera na kole, bunda skvěle sedne, při posezu na kole nikde netáhne, netlačí, nikde nepřebývá zbytečně moc materiálu. Při jízdě nikde nevadí. Zadní díl je dost prodloužený a chrání zadní partie, hlavně ledviny proti prochladnutí. Bunda má v zadním díle 2 propracované kapsy na zip, který je vodě odolný. Jedna kapsa je přístupná z hora na zadním dílu, druhá z boku. Kapsy jsou dost objemné na uložení i větších věcí. Bunda je opatřena reflexními bezpečnostními potisky. Místo klasických švů je u této bundy použita technologie lepení.Funkčně bunda odpovídá reklamnímu sloganu výrobce: 300% prodyšná. Při větší fyzické zátěži bunda velmi dobře odvětrává vzniknuvši pot z první vrstvy oblečení (v testu jsme použili rolák MOIRA ULTRALIGHT NEW). Pro rychlejší a lepší odvětrání můžete využít čtveřici zipů umístěných v podpaží a na boku bundy. Bunda opravdu skvěle odvaní pot a rychle schne. Velmi dobře odolává náporovému větru. Při jízdě z kopce neprofoukne ani při větší rychlosti (testovali jsme při rychlosti cca 50 km/h). Nepromokavost jsme zatím nemohli vyzkoušet, jelikož zatím nepršelo, ale pevně věříme, že tato skvělá budna je též 300% nepromokavá!Bunda SERSON ULTIMATE byla oceněna na BIKE BRNO 2010 1 cenou BEST DESIGN.

Bundu SENSOR ULTIMATE můžeme jen doporučit, její funkční vlastnosti a design odpovidaji vynaloženým pořizovacím nákladům.

Publikováno: 13.11.2010