+420 602 528 592 (Po–Pá: 9–15h)
info@sportovni-obleceni.cz
0
Váš košík je prázdný

Výhody bambusového oblečení

Dávno pryč jsou doby, kdy se lidé myli při nejlepším jednou za týden a spodní prádlo měnili v podobné frekvenci. Dnes se na hygienu klade velký důraz, a protože lidé se potí stále stejně jako jejich předkové, v posledních desetiletích zaznamenalo velký boom termoprádlo, které dokáže pot od pokožky rychle odvést pryč. Jedním z nejlepších je bambusové oblečení, které navíc po dlouhou dobu neutralizuje zápach.

Vysoce prodyšné

Funkčních materiálů nyní existuje celá řada. Často jde o umělé, tedy syntetické vlákna, ale své řešení má i sama příroda a to v podobě bambusu. Když byste se totiž podívali na vlákno této tropické dřevnaté rostliny pod mikroskopem, zjistili byste, že je uvnitř duté a navíc na povrchu má velké množství mikrospár a otvorů. Díky tomu je bambusové oblečení velmi prodyšné. Ve srovnání se známou bavlnou dokáže zachytit a odvést třikrát až čtyřikrát více vlhkosti.

Celoroční nošení

Bambusová trička či spodky se ani při velkých vedrech na pokožce nelepí. Naopak. Budete se v nich cítit, jako kdyby bylo o 2 až 3 stupně méně, zatímco v zimě vás zase příjemně hřejí. U bambusového prádla tak nemusíte přemýšlet nad momentálním ročním obdobím. Dá se použít celoročně pro všechny sportovní aktivity, cestování i turistiku. A přitom celou dobu budete v přírodním materiálu. Bambusové vlákno má výborné funkční vlastnosti bez toho, aniž by se muselo nějak složitě upravovat při zpracování. Důležité je také zmínit, že při pěstování bambusu se nepoužívají hnojiva ani pesticidy. Nošení oblečení z bambusových vláken není prospěšné jen pro lidi, ale i pro přírodu.
 

Antibakteriální, ideální pro alergiky

Bambusové vlákno bývá nazýváno jako Smart Fiber, tedy chytré vlákno, a tuto lichotku si určitě zaslouží. Má dvakrát až třikrát delší životnost než bavlna, nemačká se, je velmi jemné a měkké, rychle schne, má dobrou stálobarevnost a nevykazuje srážlivost. Jedinečné jsou jeho antibakteriální a antimykotické vlastnosti. Přírodní složka Bamboo Kun, která je v bambusu obsažena, dokáže likvidovat bakterie, houby i plísně. Testy prokazují, že 24 hodin po použití oděvu je zničeno přibližně 94 % bakterií. Na pokožce se vytvoří přirozené prostředí, zklidní se. Bambusové oblečení je tak velmi vhodné pro alergiky.Neutralizuje zápach

Především se však bambusové vlákno proslavilo svou schopností neutralizovat zápach a to i při dlouhodobém nošení. Už nemusíte mít obavy po celodenním treku vyzout boty, bambusové ponožky vás před nepříjemným trapasem zachrání. Stejně tak se zvláště při cestování a turistice shodí, že prádlo z bambusových vláken je schopné pohltit až 90 % škodlivých UV paprsků.

Bambusová trička za výhodné ceny

Bambusové oblečení odebíráme od české firmy Suspect Animal z Letovic. Můžete se spolehnout na kvalitní provedení, anatomicky tvarované střihy, ploché švy, které vás nikde nebudou dráždit. Všechny produkty nesou logo ČESKÝ VÝROBEK. V naší nabídce najdete především bambusová trička, pánská i dámská, přičemž si můžete vybrat, jestli chcete bez rukávů, s krátkým nebo dlouhým rukávem. Na výběr je i z několika barevných provedení. Kvůli příznivým vlastnostem bambusového vlákna a pokožku doporučujeme si prohlédnout i naše bambusové spodní prádlo – pánské boxerky a dámské kalhotky. Náš sortiment zahrnuje také pánské a dámské roláky a spodky.  


Publikováno: 10. 09. 2014