+420 602 528 592 (Po–Pá: 9–15h)
info@sportovni-obleceni.cz
0
Váš košík je prázdný

Tip na cyklotrasu – z Brna přes Ochoz u Brna do Bukovinky a zpět

Brno–Ochoz u Brna–Bukovinka–Brno, délka 40 km

Pěkná, trasa na odpolední cyklovyjížďku, s příjemnou zastávkou na občerstvení v Bukovince. Vhodné pro MTB kolo.
 
Trasu můžete zahájit na konečné tramvaje č. 4 v Maloměřicích–Obřanech, kde lze pohodlně zaparkovat auto. Vydáte se po asfaltové cyklotrase č. 5 do Bílovic nad Svitavou. Po 6 km přijedete k Bílovické sokolovně. Sokolovna nabízí možnost občerstvení s letní zahrádkou a velmi slušnou kuchyní.

Sokolovna
 
Před sokolovnou odbočte doprava a po cyklotrase č. 5005 (částečně po zelené turistické značce) vystoupáte do táhlého kopce k rozcestníku Kopaniny. Cestou vzhůru minete Myslivnu Lišky Bystroušky a Resslovu hájovnu. Z rozcestí Kopaniny pokračujte vlevo po žluté turistické značce a po 600 m přetnete hlavní silnici Brno–Ochoz. Asi po 500 metrech (stále se držte žluté turistické značky) přijedete k náročnějšímu krátkému prudkému sjezdu, který se změní v hravý trail s hliněným kamenitým podkladem.


 
Trail končí příjezdem k menšímu betonovému mostku přes potok (rozcestí Říčky – koupaliště). Přejedete potok a poračujete vlevo po modré turistické značce (také cyklotrasa 5083) kolem Ranče u Jelena až na rozcestí Kapráluv mlýn - skautská základna, kde pokračujte vpravo, stále po cyklotrase č. 5083, modré turistické značce.

 
Asi po 500 metrech dorazíte k rozcestí Ochozská jeskyně, odsud pokračujte stále dál po trace 5083, ale už po zelené turistické značce k rozcestí Hádek - bus. Tady dále pokračujte již po cyklotrase č. 5131 přes rozcestí Nový Dvur a Lhotky až do Bukovinky. Trasa 5131 vede po zpevněné cestě.

 
V Bukovince se můžete zastavit na oběd, nebo občerstvení v místním známém hostinci Rakovec. Na zpět můžeme jet stejnou cestou, nebo můžeme zvolit jinou trasu.

 
A kudy jinou cestou? Vráťte se po trace 5131 na rozcestí Lhotky - rozcestí a odbočte doleva na modrou turistickou značku. Pojedete po kamenité cestě k rozcestí Malá Říčka - rozcestí, kde odbočíte vlevo na zpevněnou asfaltovou cestu (červená turistická značka). Tato cesta vás přivede na rozcestí Hádek - bus, kde jste již byli. Po zelené se vráťe k rozcestí Ochozská jeskyně, kde odbočíte vpravo na modrou turistickou značku. Tato cesta je náročnější, zejména za mokra, je hodně kamenitá a několikrát se přejíždí potok po dřevěných lávkách. Asi po 2 km pak vjedete do Ochoze u Brna.

 

Projedete Ochozem směrem na Brno, po hlavní silnici asi 500 m a u velké křižovatky s kostkovým povrchem uhnete vlevo a pojedete do kopce kolem staku a přilehlých ohrad pro koně, tím se vyhnete dost frekvené hlavní silnici. Tato zkratka končí na konci obce u restaurace (dříve se jmenovala Military Club).

 
Přejedete hlavní silnici směřující na Brno a u vodárny (rozcestí Říčky - bus) se napojíte na cyklotracu č. 5134, po které pokračujete až na rozcestí Kopaniny. Na Kopaninách odbočíte doprava na zpevněnou cestu a zde máte 2 možnosti, jak pokračovat dál. Můžete po cestě pohodlně sjet až do Bílovic nad Svitavou k sokolovně a potom pokračovat vlevo po asfaltové cykloztezce č. 5 zpět do Maloměřic, nebo po 300 m sjet a pokračovat dál rovně po zelené turistické značce úzkým náročnějším kamenitým sjezdem, který končí na rozcestí pod Resslovým pomníkem – Resslovou hájovnou, tady dál pokračovat po žluté turistické značce dalším sjezdem, až se u chat napojíte na asfaltovou cyklotrasu č. 5, po které dojedete do Maloměřic.

Publikováno: 15. 09. 2014