+420 602 528 592 (Po–Pá: 9–15h)
info@sportovni-obleceni.cz
0
Váš košík je prázdný

Tip na cyklotrasu – z Brna přes Adamov do Útěchova a zpět

Brno–Adamov–Útěchov–Brno, délka 40 km

Pěkná, nenáročná trasa na odpolední cyklovyjížďku, s příjemnou zastávkou na občerstvení v Útěchově. Vhodné pro MTB i krosové kolo.
 
Trasu můžete zahájit na konečné tramvaje č. 4 v Maloměřicích–Obřanech, kde lze pohodlně zaparkovat auto. Vydáte se po asfaltové cyklotrase č. 5 do Bílovic nad Svitavou. Po 6 km přijedete k Bílovické sokolovně. Sokolovna nabízí možnost občerstvení s letní zahrádkou a velmi slušnou kuchyní.

Sokolovna
 
Přejeďte po mostě vlevo, abyste měli řeku po pravé straně a jeďte po chodníku kolem řeky. Pokračujte stále po úzké pěšině, která prochází mezi řekou po pravé ruce a vlakovou tratí po levé ruce. Tento úsek se dá jet i po silnici, která vede z Bílovic nad Svitavou do Adamova, ale je lepší použít výše uvedenou stezku – vyhnete se silničnímu provozu.


 
Stezka končí vyústěním na silnici, po které pojedete asi 1 km, jakmile minete parkovište LDN nemocnice, tak asi po 300 m odbočíte do leva na lesní cestu, která stoupá do táhlého kopce.

 
Po této lesní  (po žluté turistické značce) cestě vystoupáte na nedaleký vrchol, chvíli pojedete po rovince a po 500 m sjedete na konec, kde zahnete doleva na šotolínovou cestu a vystoupáte prudší kopec, který vyústí na sídlišti Ptačina v Adamově. Stále se budete držet žluté turistické značky, po silnici projedete sídlištěm a vyjedete z Adamova směrem na Útěchov. 

 

Asi po 2 km jeďte stále po žluté značce, která odbočuje ze silnice na lesní cestu a ústí v Útěchově. Po příjezdu do Útěchova odbočte vlevo a po 200 metrech narazíte na restauraci Za Sedmero, kde si můžete dát specialitu na grilu a skvělé pivo na pěkné zahrádce. Z restaurace pokračujte směrem na Soběšice a Brno, 200 m za obcí odbočte doprava do lesa na zelenou turistickou značku a po ní se dostanete zpět do Bílovic nad Svitavou.


 
V Bílovicích podjedete vlakovou trať, přejedete most přes řeku, odbočíte doprava na asfaltovou cyklostezku, která vás dovede zpátky do Maloměřic.

Publikováno: 14. 06. 2014