+420 602 528 592 (Po–Pá: 9–15h)
info@sportovni-obleceni.cz
0
Váš košík je prázdný

Jaké by mělo být kvalitní termoprádlo?

Termoprádlo neboli funkční prádlo je základ pro každého sportovce. Víte ale, z jakých materiálů by mělo být ušito a jaké by mělo mít vlastnosti? 

Funkční prádlo Klimatex na e-shopu sportovní-oblečení.cz

Termoprádlo pro celou rodinu

Funkční prádlo získalo svoje přídavné jméno podle toho, že plní určité funkce. Tou nejdůležitější je, že textilie je prodyšná a tudíž je schopná odvádět od pokožky pot. To má za následek, že ve funkčním triku se již nebudete tak potit jako v klasickém bavlněném. Nejen že se budete lépe cítit, ale také zamezíte prochladnutí, protože tričko bude suché. Proto nepřekvapí, že v posledních letech nastal boom dětského funkčního prádla, vždyt děti pořád někde běhají a začnou se potit raz dva. 

Převažují umělá vlákna

Funkční termoprádlo rozhodně ale není určené jen pro letní měsíce. Je to typ oblečení, který při sportování využijete celoročně, přičemž v zimě některé typy ještě hřejí. Tím už se plynule dostáváme k otázce, se kterou se na náš naši zákazníci často obracejí: z jakých materiálů by funkční prádlo, ať již pánské, dámské nebo dětské, mělo být ušito?

Převážné část sortimentu je vyrobena ze syntetických, tedy umělých, vláken. Ty jsou velmi dobře prodyšné, lehké, antialergické, rychleschnoucí a snadno se udržují. Nějčastěji se jedná o polypropylen nebo polyester, přičemž přesné procentuální složení se u jednotlivých značek liší. Aby prádlo bylo pružné, bývá většinou přítomen elastan.

Merino na zimu

Jestliže potřebujete termoprádlo do chladných dnů, doporučuje se využít přírodní vlákna nebo kombinaci přírodních a syntetických. Velmi oblíbené je funkční prádlo merino, jehož součástí je vysoce záhřevná vlna merino. Výbornou přírodnou alternativou je také bambusové oblečení. Nejen že je prodyšné, měkkoučké, rychleschnoucí, ale také antibakteriální. Obecně pro přírodní vlákna platí, že čím je je jejich gramáž vyšší, tím jsou vhodnější pro větší zimu. 

Protože je řeč o funkčním spodním prádle, které budete nosit přímo na těle, nezapomeňte si kromě materiálového složení také zjistit, jestli oblečení má ploché švy. Zabráníte tím nepříjmenému dření na pokožce. Důležité rovněž je zvolit vhodnou velikost. Aby byl odvod potu úplný, musí být termotriko zcela obtáhlé.  

Jakou zvolit značku? 

Dnes termoprádlo vyrábí řada sportovních značek, takže výběr je značně veliký. Mezi ty nejvýznamnější patří Craft, Moira a Senzor. Velmi dobré jméno na trhu mají i čeští výrobci Jitex, Klimatex či Suspect Animal. Se všemi těmito výrobci spolupracujeme, takže věříme, že vám dokážeme nabídnout oblečení, které bude tím nejlepším partnerem při vašem sportování. Pravidelně také pořádáme výprodej termoprádla
 
Termoprádlo X-Bionic

Publikováno: 11. 03. 2015