+420 602 528 592 (Po–Pá: 9–15h)
info@sportovni-obleceni.cz
0
Váš košík je prázdný

Jak správně vybrat sportovní podprsenku?

Každá žena, která sportuje, moc dobře ví, jak je nepříjemné, když jí poprsí příliš skáká. A zvlášť tento problém tíží ženy, které příroda obdařila více. Rozhodně to ale neznamená, že sportování musí být pro slabší pohlaví tabu. Jen je potřeba problém povyslých ňader co nejvíce eliminovat a to nošením pevné sportovní podprsenky. Poradíme vám při jejím nákupu. 

Nejdůležitější je velikost

Abyste byla s novou novou sportovní podprsenkou spokojena, musíte si především vybrat správnou velikost. To znamená, že vás podprsenka rozhodně nesmí příliš stahovat a zařezávat se kůže. Tedy žádné vybouleniny nad košíčky, na zádech ani zařezaná ramínka na ramenech. Aby ale podprsenka plnila dobře svou funkci, tedy držela poprsí co nejpevněji, zase nesmí být volná, žádné odchlipování spodního lemu. Zkrátka tak akorát. Dobrým ukazatelem je, když pod ramínka a spodní lem pohodlně vložíte dva prsty. Pokud vám vše dobře sedí, jen na na prsách to není ono, může se vám shodit podprsenka, která má nastavitelná ramínka. 

Střih podle sportu

Ruku v ruce s velikostí jde dobrý střih. Je logické, že sportovní podprsenka na běhání bude vypadat jinak, než ta, kterou použijete na klidnou jógu. Prvně zmiňovaná musí být hodně pevná, tedy košíčky vyrobeny z vyšší vrtsvy elastické látky a široká a polstrovaná ramínka (ideálně vyztužena tak, aby se zabránilo samovolnému padání z ramen). Toto je základní i pro sportovní podprsenky pro větší podprsí, ať již je sport jakýkoliv. Pro klidnější sporty může být sportovní podprsenka méně festovnější, ale doporučujeme nepoužívat běžnou podprsenku s kosticemi. Mezi zákaznícemi si získaly oblibu příjemné bezešvé sportovní podprsenky. 
Většina modelů sportovních podprsenek má ramínka přes záda do X (například od značky Klimatex) – je to vhodné právě při provozování náročnějších sportů. Jsou ale i modely s klasickým rovným rozložením ramínek, například v našem e-shopu se jedná o některé typy sportovních podprsenek Craft


Funkční materiál

Dámská sportovní podprsenka rozhodně musí patřit do sekce funkčního prádla neboli termoprádla. V praxi to znamená, že je vyrobena z funkčních materiálů, které dokážou od pokožky dobře odvádět pot. Nejčastěji se jedná o polyester, polypropylen, polyamid a kvůli flexibilitě je přidáván elastan. V podprsenkách z těchto materiálů vás tedy nebude nic studit, navíc se můžete těšit na měkkost, tvarovou stálost a nulové mačkání. Rovněž údržba těchto syntetických vláken je velmi snadná. Stačí přeprat ve studené vodě s trochou pracího prášku (netekutého) a pak nechat uschnout na vzduchu. 

Různý design 

I u podprsenky na sport vás samozřejmě bude zajímat vzhled. Výběr střihů a barev je dnes velmi široký. Vše záleží na vašem vkusu a s čím chcete prádlo zkombinovat. Záleží také, jak na své přednosti chcete upozornit. Černá barva a tmavší odstíny opticky zmenšují, naopak bílá barva a světlé odstíny zvětšují. Také výraznými barvami, například v růžové a modré barvě, více upozorníte na horní část těla.

Doufáme, že jsme vám poradili vše podstatné a rádi bychom vás upozornili, že v našem e-shopu nabízíme sportovní podprsenky levně
  


Publikováno: 10. 10. 2014